Tematem, który będzie nas bardziej interesował są wakacje, urlop i co zrobić żeby problem żylaków został w domu, zamiast ciągnąć się za nami? Definitywne rozwiązanie problemu przed samy wyjazdem wakacyjnym jest ekstremalnie trudne a wręcz niemożliwe. W tym okresie pozostaje nam tylko łagodzenie objawów i dbanie o to, żeby wakacje przebiegły w przyjemnej atmosferze, a nasze nogi nie wołały: „ale nam ciężko”.
Czy rodzaj środka transportu, którym wybieramy się w podróż ma znaczenie? Odpowiedz wydaje się być oczywista: MA ZNACZENIE!
Długi loty samolotem, a wg najnowszych wytycznych za taki uważa się lot trwający ponad 4 godziny, wiąże się z podwyższonym ryzykiem zakrzepicy. Zakrzepica po locie samolotem rozwija się najczęściej w mięśniach podudzi, w większości jest bezobjawowa. W wielu przypadkach organizm sam potrafi sobie poradzić z problem i rozpuścić skrzeplinę. Jeśli jednak wystąpi obrzęk i ból kończyny związany z niedawnym lotem samolotem i pojawią się wątpliwości czy może to być zakrzepica, lepiej jest to sprawdzić zasięgając pomocy lekarskiej
Kompresjoterapia lub terapia uciskowa jest znaną od lat, powszechnie stosowaną metodą leczenia żylaków oraz innego rodzaju schorzeń układu żylnego. Ten rodzaj terapii polega na regularnym stosowaniu specjalistycznych produktów uciskowych, na przykład w formie pończoch czy podkolanówek przeciwżylakowych. Podczas wdrożenia terapii, należy pamiętać, że tylko odpowiednio dobrane pończochy lub rajstopy uciskowe mogą zagwarantować skuteczność podjętego leczenia. Jakie są wskazania do zastosowania kompresjoterapii? Jakie stopnie kompresji wyróżnia się w przypadku produktów uciskowych?