Podkolanówki uciskowe JOBST UlcerCARE CCL3 (3 klasa kompresji) to innowacyjny system terapii uciskiem 2w1 przeznaczony do skutecznego leczenia owrzodzeń żylnych. Zalecany jest do stosowania po redukcji obrzęku. Wywiera zalecany przez lekarzy ucisk o sile 40 mmHg na poziomie kostki, zmniejszający się od części dystalnej ku proksymalnej. Podkolanówka wewnętrzna (Liner) umożliwia umocowanie opatrunku na nodze i może być noszona przez całą dobę.
JOBST UlcerCARE składa się z wierzchniej podkolanówki uciskowej w 2 klasie ucisku oraz drugiej, delikatnej, białej, zakładanej pod spód (w 1 klasie ucisku) służącej do przytrzymania opatrunku oraz ułatwiającej nakładanie zewnętrznej podkolanówki. Innowacyjny splot w okolicach łydki doskonale podtrzymuje mięśnie silnie stymulując powrót krwi żylnej.
SZCZEGÓŁY:
KLASA KOMPRESJI: III (40 mmHg)
WERSJA: Palce odkryte w podkolanówce wierzchniej, palce zakryte w podkolanówce podkładowej
KOLOR: Beige (Beżowy)
WYKOŃCZENIE: Z zamkiem
STRONA: Lewa
PRZEZNACZENIE: dla kobiet, dla mężczyzn
OPAKOWANIE: 2 sztuki (1 wewnętrzna podkładowa biała, 1 zewnętrzna uciskowa)
SKŁAD: zewnętrzna (76% nylon/poliamid, 24% spandex/elastan) wewnętrzna (79% nylon/ poliamid, 16% spandex/elastan, 5% jedwab)
DOSTĘPNE KOLORY: Beige, Black
WSKAZANIA:
· Przewlekła choroba żylna
· Owrzodzenia żylne podudzi
· Przewlekła niewydolność żył stopnia III: klasyfikacja CEAP C5, C6
· Stadium owrzodzenia za względu na objawy stanu zapalnego
Więcej informacji na temat wskazań znajduje się w instrukcji użytkowania.
JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR?
Zmierz nogi w następujących miejscach:
1. Obwód w najwęższym miejscu nad kostką (cB)
2. Obwód w najszerszym miejscu w łydce (cC)
Pomiarów należy dokonywać na nieobrzękniętej kończynie. Dopasowanie stopnia ucisku ma bardzo duże znaczenie. Nie może on być zbyt delikatny, ponieważ będzie nieskuteczny. Z kolei zbyt silny ucisk może spowodować upośledzenie przepływu krwi w tętnicach kończyn dolnych.
PORADY DLA PACJENTÓW
SPOSÓB ZAKŁADANIA:
Nakładanie produktów uciskowych zaleca się rano (przed wstaniem z łóżka) w pozycji leżącej. Zakładanie należy rozpocząć od palców do kostki, rozprowadzając przy tym materiał równomiernie na stopie. Trzeba zwrócić uwagę na dokładne umieszczenie pięty. Po nałożeniu do kolana, dokładnie rozprowadzić na łydce zmniejszając nieco naprężenie wynikające z nakładania. Na koniec wygładzić wszystkie zgrubienia i zmarszczenia. Aby zapobiec przetarciom i uszkodzeniom produktu, należy pielęgnować pięty, nosić właściwe obuwie oraz pilnować, by nie zahaczyć produktu czymś ostrym.
SPOSÓB CZYSZCZENIA I PRZECHOWYWANIA:
Prać ręcznie lub w pralce w wodzie o temp. 40oC przy użyciu delikatnych środków piorących. Nie dopuszczać do silnego zabrudzenia. Nie należy prasować, chlorować, wybielać i czyścić chemicznie. Suszyć w stanie rozłożonym z daleka od źródeł ciepła. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu.
BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA:
· Zaawansowana obwodowa niedrożność tętnic
· Niewyrównana niewydolność serca
· Septyczne zapalenie żył
WZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA:
· Sączące dermatozy
· Uczulenie na materiał, z którego wykonana jest podkolanówka uciskowa
· Zaburzenia czucia w kończynach
· Zaawansowana neuropatia obwodowa (np. cukrzyca)
· Pierwotne rozległe zapalenie stawów
OSTRZEŻENIE:
Dobór klasy kompresji, rozmiar i stosowanie produktów medycznych uciskowych II klasy kompresji należy skonsultować z lekarzem. W razie wystąpienia ostrego bólu lub podrażnienia skóry trzeba zaprzestać noszenia i zgłosić to lekarzowi.